Lunaçek: Trump President, lajm i keq për Kosovën

lunacek15Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën në këtë parlament, Ulrike Lunaçek ka thënë se zgjidhja e republikanit Donad Trump për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk është lajmi më i mirë për Kosovën

Lunaçek ka thënë se do të parapëlqente që demokratja, Hillary Clinton të fitonte këtë garë, pasi sipas saj Trump është krenar me raportet e mira me presidentin rus, Vladimir Putin, transmeton Zëri.

“Zgjedhja e Trumpit në SHBA, frikësohem se për Kosovën nuk është lajmi më i mirë. DO të ishte shumë më mirë dhe unë personalisht do të parapëlqeja që Hillary Clinton të fitonte.

Sepse ai është një president i cili ndihet krenar për marrëdhëniet e mira me Putinin, ne në Bashkimin Evropian dhe as në Ballkan nuk i duam këto synime”, ka deklaruar Lunaçek.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Foto/ Ekzekutohet studenti, u qëllua katër herë me kallashnikov

Identifikohet studenti i vrarë në Mitrovicë. Viktima është V.S. një 22 vjeçar ...