“Bomba” e Donald Lu: Disa ministra të qeverisë i vlerësoj me notën zero

donald-luuuAmbasadori i SHBA-ve,  Donald Lu prej disa orësh u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve “Live” në Facebook.

I pyetur për reformën në drejtësi, Lu theksoi se është e nevojshme pasi do të largojë gjyqtarët e korruptuar.
Ambasadori u përgjigj edhe në lidhje me kanabisin, ku tha se DEA ka mbërritur në Tiranë dhe po bashkëpunon me forcat shqiptare për të kapur “peshqit e mëdhenj” shkruan LajmiFundit,al.
I pyetur për vlerësimin e ministrave të qeverisë, Lu tha se disa i vlerëson me notën 10 e disa të tjerë me notën zero.

“Po bëhet një punë e mirë në disa sektorë. Disa ministra i vlerësoj me 10, disa me 0. Ata ministra që i vlerësoj me 0, nuk mund t’ua them”,- përfundoi Donald Lu./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Deputetët braktisën Kuvendin me urdhër të Bashës, PD është kundër Vettingut”

Deputeti socialist, Taulant Balla ka folur në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ për ...