Nënshkruhet marrëveshja, futen në Shqipëri fluturimet “low cost”

marreveshja-low-costDuket se fluturimet low-cost do te hyjne edhe ne Shqiperi.

Ministria e Transporteve nënshkroi nje memorandum bashkëpunimi Shqipëri-Hungari, që i hap rrugë fillimit të fluturimeve të kompanisë low cost “Wizzair,” në prill të 2017-ës.

Dokumenti u siglua në Budapest nga ministrat e transporteve, Sokol Dervishaj dhe Miklos Seztak.

Zyrtarët e dy qeverive vlerësuan se marrëveshja për fluturimet Budapest-Tiranë dhe anasjelltas është zhvillim shumë pozitiv për turizmin e zhvillimet tregtare.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

dogana

Doganat: Blerjet online s’tërhiqen pa paguar taksën, ja si procedura

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka bërë publike mënyrën si do paguhet ...