“Loro Borici”, Bashkia e Shkodrës ngrin akrodin me FSHF

Loro-BoriciBashkia e Shkodrës nuk do të ulet në tavolinën e bisedimeve me Federatën Shqiptare të Futbollit për të zgjidhur çështjen e administrimit të stadiumit “Loro Boriçi’ pa u mbaruar plotësisht punimet në impiant dhe përreth tij.

Kryebashkiakja Voltana Ademi ka bërë të ditur sot se pavarësisht se ka marrë propozimin e FSHF-së për ndarjen e të ardhurave nga biletat në këtë impiant dhe mënyrën e bashkë-administrimit të tij në ndeshjet e Vllaznisë dhe Kombëtares, nuk do të ketë asnjë hap konkret për momentin.

LEXO EDHE:  Prokuroria kërkon 5 vite burg për ish-futbollistin e Real Madrid
Kliko per me shume info

Sipas saj, vetëm kur të mbarojë gjithçka që është parashikuar të ndërtohet në projektin e stadiumit dhe ai të merret në dorëzim, atëherë do të zgjidhet edhe çështja e firmës së kontratës me FSHF-në.

Institucioni i futbollit i ka dorëzuar Ademit një propozim ku detajohen pikat se si do të administrohet impianti në të ardhmen.

LEXO EDHE:  Falimentojnë kinezët, fondi Eliot kërkon blerës për Milanin

FSHF propozon që në rast bashkë-administrimi, ajo të përfitojë 40% të të ardhurave nga biletat për ndeshjet e Vllaznisë si në kampionat, ashtu edhe në Kupat e Europës.

FSHF do të përfitojë 100% të të ardhurave të siguruara nga ndeshjet e kombëtares të cilat do të administrohen plotësisht nga institucioni në fjalë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here