Prekëse/ Ja si motivohen lojtarët e kombëtares kosovare para ndeshjeve

kosova-kombetarjaKombëtarja e Kosovës e ka një mënyrë për tu motivuar para cdo ndeshje kualifikuese për Botërorin ‘Rusia 2018’. Këtë na e bën të ditur Samur Ujkani. Përfaqësuesja e Kosovës për herë të parë në histori të saj po merr pjesë në kualifikime. Ekipi i drejtuar nga Albert Bunjaki, në eliminatoret për ‘Rusia 2018’, ka lejuar katër takimi, ku ka një barazim dhe tri humbje.
Në një intervistë për SoFoot.com kapiteni Kosovës, Samur Ujkani tha: “Në skuadër ka lojtarë të cilët nuk e flasin mirë gjuhën tonë. Para ndeshjes dëgjojmë këngë popullore me fjalë që flasin për familjen, bashkimin dhe vuajtjen “Të gjithë kanë humbur të paktën një pjesëtar familjeje në këtë luftë, nuk mund ta harrojmë kurrë”, tha ai.

LEXO EDHE:  Gjest i turpshëm/ Legjendat e Romës ofendojnë Liverpoolin

Prekëse/ Ja si motivohen lojtarët e kombëtares kosovare para ndeshjeve
Kombëtarja e Kosovës e ka një mënyrë për tu motivuar para cdo ndeshje kualifikuese për Botërorin ‘Rusia 2018’. Këtë na e bën të ditur Samur Ujkani. Përfaqësuesja e Kosovës për herë të parë në histori të saj po merr pjesë në kualifikime. Ekipi i drejtuar nga Albert Bunjaki, në eliminatoret për ‘Rusia 2018’, ka lejuar katër takimi, ku ka një barazim dhe tri humbje.
Në një intervistë për SoFoot.com kapiteni Kosovës, Samur Ujkani tha: “Në skuadër ka lojtarë të cilët nuk e flasin mirë gjuhën tonë. Para ndeshjes dëgjojmë këngë popullore me fjalë që flasin për familjen, bashkimin dhe vuajtjen “Të gjithë kanë humbur të paktën një pjesëtar familjeje në këtë luftë, nuk mund ta harrojmë kurrë”, tha ai.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here