Lladrovci, ish-anëtarëve të Vetëvendosjes: S`jeni nga ata që sulmoni institucionet

lladrovciKandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Drenasit, ka thënë se ndihet i nderuar që sot anëtarë të degës së Vetëvendosjes në këtë qytet i janë bashkuar PDK-së.

Ai ka thënë se anëtarët e Vetëvendosjes në Drenas janë vëllezër dhe miq të tij. Ai ka thënë se ata ju bashkuan Vetëvendosjes se besuan në vizionin e saj që ishte bashkimi kombëtar, por që tash ka ndryshuar.

Kliko per me shume info

“Vetëvendosje dikur kishte një vizion por ju e keni kuptuar se ky vizon ka ndryshuar dhe se ju nuk jeni ata që i gjuani policët tonë, që gjuani gazlotsjellës në Kuvend dhe që sulmon objektet e institucioneve me armë”.

“Ju i bashkoheni vizonit të PDK-së, vizonit emblematik të UÇK-së dhe ndërtimit të shtetit ligjor”, ka thënë Lladrovci, transmeton lajmi.net.

Ai u ka bërë thirrje të gjithë atyre që për disa pakënaqësi janë larguar nga PDK të kthehen.

Lladrovci ka thënë se do të sjellë një investitor zviceran që do të hapen 300 vende pune

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.