Mbron Lindita Nikollën, ‘’masakrohet’’ nga komentuesit vajza e Jozefina Topallit(Foto)

studentja-nikollaNjë ditë më parë aktivistja Lëvizjes “Për Universitetin” hodhi salcë mbi ministren e Arsimit, ngjarje e cila ka shkaktuar shumë reagime. Një ndër të cilat është reagimi i vajzës ssë ish- kryetares së paralmentit, Jozefina Topalli. MËsohet se ajo është shprehur kundër veprimit të aktivistes, duke cilësuar aktin kundër ministres si të shëmtuar dhe shenjë dobësie. Gjithashtu ajo ka theksuar se korrupsioni është e keqja e vërtetë e këtij vendi. “Une jam kundra ligjit te arsimit. Kam patur verejtje dje, kam shume verejtje dhe sot, dhe po, jam pro cdo proteste paqesore…por dhunen e refuzoj ne te gjitha format e saj.
Sulmi ndaj Znj. Lindita Nikolla, ministre e arsimit, per mua eshte i shemtuar. Ideja per te qelluar ndaj nje zonje, nje nene, eshte vetem shenje dobesie…nuk eshte kjo gjuha e te rinjve dhe te rejave kunder padrejtesive. Megjithate une jam dhe kundra ndalimit te kesaj vajze, pavaresisht se nuk bie dakort me sjelljet radikale. Nuk eshte zonja Lindita e keqja e politikes se sotme.
E keqja ka nje emer- ajo quhet korrupsion. Aty fillon e keqja, aty e kane rrenjen varferia, droga, papunesia dhe humbja e shpresës,”- përfundon reagimi saj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vogëlushi 15-muajsh bëhet sensacion në internet

Vogelushi Harlen Bodhi White, nje vajze me faqe topolake, sy blu dhe ...