Moti i keq, rrëshqet dheu në aksin Librazhd-Prrenjas

elbasan-librazhdMoti i keq vazhdon të shkaktojë dëme dhe probleme në mbarë vendin, ndonëse në orët e fundit ka patur një tkurrje të reshjeve.

Kështu, nga të dhënat e fundit mësohet se ka patur një rrëshqitje dherash në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas.

Në zonën ku ka rrëshqitur masivi i dheut, në pjesën e Librazhdit, qarkullimi është bërë me një korsi.

Por autoritetet lokale njoftojnë se skuadrat e emergjencave janë vënë në lëvizje dhe në kohë rekord kanë mundësuar hapjen e rrugës./tch

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...