Lezhë, tentuan të vrisnin 46- vjeçarin, policia në kërkim të autorëve

tirane-policiaShpallen në kërkim dy persona pasi dyshohen për tentativë vrasje ndaj një 46 vjeçar, banues në Mirditë. Policia e qarkut të Lezhës bën me dije se shtetasit me iniciale, V.A, 58-vjeç, dhe L.A. 17 vjeç, banues në Mirditë janë shpallur në kërkim.
Njoftimi policisë:
“Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri – tjetrin , në Mirditë, pas një konflikti që kanë patur një ditë me parë me shtetasin D.A. 46 vjeç, banues në Mirditë , kanë tentuar ta vrasin me armë zjarri”
Veprat penale ” Vrasje me dashje ” e mbetur në tentativë në bashkëpunim dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prenga jep dorëheqjen, sherr në KQZ. Ja kush e merr mandatin

Ditën e sotme Armando Prenga ka dhënë dorëheqjen. Për këtë, KQZ është ...