Lezhë, konfliktohen për pronë, 40-vjeçari tenton të vrasë bashkëfshatarin

tirane-policiaNjë ngjarje ka alarmuar fshatin Torovicë në Lezhë. Bëhet fjalë për një konflikt që ka arritur deri në përdorimin e armës së zjarrit. Pas një konflikti për çështje prone 40-vjeçari Agron Gjeka ka tentuar të vrasë me armë gjahu shtetasin L.B. 31 vjeç. Për fat të mirë, menjëherë është bërë e mundur ndërhyrja kohë e policisë, duke bërë të mundur parandalimin e një ngjarje e rëndë. Të blutë e Lezhës kanë vënë në pranga 40-vjeçarin, si dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të motiveve dhe rrethanave të ngjarjes. Materialet i kaluar prokurorisë së rrethit për procedim të mëtejshëm penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Lirohet nga burgu 5 vjet para kohe Lul Berisha, kapo i Bandës së Durrësit

Gjykata e Apelit Durrës ka panuar të lirojë nga burgu Lulzim Berishën, ...