Kryebashkiaku i Lezhës jep alarmin: Argjinatura e lumit Mat rrezikon të çahet

lezheKryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj e konsideron tepër alarmante gjendjen e krijuar nga përmbytjet.

Rreziku kryesor vjen nga çarja e argjinaturës së lumit Mat. Sipas Frrokajt dhjetëra banesa në Shënkoll janë përmbytur dhe të tjera rrezikojnë të përmbyten ndërsa argjinatura e Matit rrezikon të çahet edhe në zonën e Kurbinit.

Në Lezhë është ngritur Shtabi i Emergjencave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...