Edhe lëngu mollës një përbërës i mirë për flokët e tu

111Çdo ditë e më shumë, shamponët me përbërës kimik po bëhen më pak e të përdorshëm dhe po preferohen mënyra natyrale për të trajtuar flokët.
Është një metodë natyrale për të pastruar flokët për të cilën shumë pak njerëz kanë dëgjuar dhe kjo është nëpërmjet pastrimit me lëng molle, transmeton Indeksonline.

Ju duhet që të lagni flokët më lëng molle dhe ti lini të qëndrojnë ashtu për rreth 15 min përpara se ti pastroni me ujë.

Molla përmban minerale sikurse magnezi dhe kalciumi. Këto minerale parandalojnë rënien e flokëve dhe të mbajnë skalpin të shëndoshë.

Por, para se të përdorni këtë metodë, duhet të keni kujdes se çfarë lëngu molle të zgjidhni. Duhet që ai të jetë organik dhe pa sheqer.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Do të shtyp me makinë”, i riu kërcënon Encën, por përgjigja e saj e shokon

Enca njihet si një nga këngëtaret më të sulmuara dhe që rrallë ...