Jo një, as dy, por tri lëkundje tërmeti u regjistruan në veri të Shqipërisë

lekundjettNuk ishte nje, as dy, por tri lëkundje tërmeti qe kanë tronditur veriun e Shqipërisë, mëngjesin e së premtes.

Sipas buletinit te Institutit të Gjeoshkencave lëkundja e parë ka ndodhur në orën 4:55, në Reps të Mirditës.

Tërmeti ishte me magnitudë 2.7 ballë dhe një thellësi 5 kilometra. Në orën 5:08 është ndjerë lëkundja e dytë, e fuqishme. Epiqenda ka qenë sërish në Reps, me magnitudë 4.2 ballë dhe me një thellësi 3 kilometra.

Me pas në orën 5:57 është ndjerë një tjetër lëkundje, me magnitudë 2.7 ballë dhe një thellësi 2 kilometra. Epiqendra e tërmetit ka qenë sërish në Reps të Mirditës.

Gjatë 24 orëve të fundit disa tërmete kanë rënë në Ballkan si dhe në tokën italiane.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia gjen trafikantët që futën drogë në zarfet e postës, do dërgohej në Itali

Policia ka rënë në gjurmët e dy personave që kanë tentuar të ...