Leicester City thyen rekord në Chasmpions League

leicesterKampioni anglez vazhdon të impresionojë në garën më prestigjioze evropiane.

Leicester City ka marrë një barazim pa gola ndaj Coppenhagen të mërkurën në mbrëmje dhe pas katër ndeshjeve të para kryeson Grupin G me 10 pikë të grumbulluara.

Skuadra e Claudoi Ranierit theu një rekord që deri më tani nuk e ka arritur asnjë skuadër debutuese në Ligën e Kampionëve.

Kështu, Leicester bëhet ekipi i parë që në katër ndeshjet e para nuk pëson asnjë gol.

Meritat për këto rezultate të mahnitshme të ‘Dhelprave’ i ka portieri Kasper Schmeichel, që nuk po lejon asnjë top të futet në rrjetën e tij.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gjobitet Crvena Zvezda, tifozët serbë nxorrën banderole kundër Kosovës

Tifozët serbë nuk ndalen në shfaqjet nëpër stadium me banderolat kundër Kosovës ...