Largo stresin e ditës, ndiq këto këshilla

stresi7Stresi që kalojmë gjatë ditës është gjithmonë shumë i madh për ta përballuar dhe kjo shumë shpesh ndikon keq në gjendjen tonë emocionale.

Më poshtë ju njohim me 5 teknika të cilat mund t’i praktikoni çdo ditë pas një dite të lodhshme.

Kliko per me shume info

Filloni të nuhasni aromën e frutave si mandarina, portokalli, limoni dhe i konsumoni ato. Këto fruta mund të lehtësojnë stresinduke rritur nivelet e norepinefrinës, hormonit të humorit të mirë.

LEXO EDHE:  Ish ylli i "Playboy" flet për lidhjen me Trump: Bëmë seks në takimin e parë, si u ndjeva kur ai më ofroi para...

Ushtroni forcë tek pjesa mes gishtit të madh dhe atij tregues që të largoni tensinin në të gjithë trupin.

Largojini pajisjet elektronike: Përdorimi i vazhdueshëm i telefonave dhe i email-it ju mban në nakth edhe pas punës. Prandaj i mbani ato larg dhe mos e hapni asnjëherë email-in pasi të lini punën.

Konsumoni një vakt pak djegës: Ushqimet djegëse ndihmojnë në realizimin e endorfinës, që ju bën të ndiheni mirë emocionalisht.

LEXO EDHE:  Shpenzon 500 mijë dollarë për t’u dukur si Kim Kardashian

Kryeni marrëdhënie seksuale: Në këtë mënyrë rrisni imunitetin dhe ulni stresin./albeu.com/

Dhe si gjithmonë, bëni stërvitje: Stërvitja mund të rrisë humorin për 12 orët e ardhshme./albeu.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here