Një lajm i keq për tifozët madrilen, ‘’ylli’’ skuadrës thyen këmbë

tony-kroosNjë lajm vjen për klubin madrilen dhe për tifozët e kësaj skuadre. MËsohet se mesfushori i skuadrës, Toni Kroos, ka pësuar një frakturë në këmbën e djathtë.Lajmi bëhet i ditur nga klubi i Realit, duke treguar rezultatin e testeve të hollësishme mjekësore, pas ndeshjes me Leganes. Kroos kishte pësuar një goditje në ndeshjen e së dielës, por situata iu është përkeqësuar vetëm të hënën, kur ka udhëtuar drejt Gjermanisë për testet tjera.
Mesfushori do t’i nënshtrohet një operacioni dhe sipas “Marcas” s’do të mund të luajë më në vitin 2016.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...