Kuvendi i Shqipërisë voton kryetarin e ri të KQZ

denar-bibaKuvendi i shqiperise ka votuar me 73 vota pro kandidaturën e Denar Bibës për Kryetar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Pro kandidaturës se Bibës votuan 73 deputetë pro, 9 kundër dhe 7 abstenim.

Denar Biba votua edhe nga deputetët e opozitës, të cilët më herët kishin përjashtuar nga votimi kandidaturën e Lefterie Luzit.

Deri tani Biba mbante postin e nënkryetarit të KQZ duke qene anetar i ketij Komisioni. Me Denar Bibën ne seance per votim ishte edhe kandidatura e Koli Beles, i cili mori 22 vota pro, 43 kundër dhe 21 abstenim.

Deri tani KQZ eshte drejtuar nga Lefterije Luzi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jul Deda reagon ashpër ndaj Ramës: Hapi sytë, 18 shkurti s`ka lidhje me 21 janarin

Aktori Julian Deda ka reaguar ne fazen e tij zyrtare ne Fb ...