Zgjedhjet/ Numërohet kutia e parë në Kolonjë, ja rezultati

zgjedhje-kolonjePak minuta më parë ka filluar numërimi i fletëve të votimit në Kolonjë.

Derimë tani është numërohet kutia e parë e votimit qe i përket fshatit Bramash.

Sipas kësaj kutie socialisti Ilia Stefo ka marrë 76 vota, ndërsa kundërshtari i tij 31 vota.

Në garë për Bashkinë Kolonjë janë kandidatët: Ilia Stefo i PS dhe Dritan Hajro i Partisë Agrare Ambientaliste.

Numërimi i kutive do të vazhdojë edhe gjatë natës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përfaqësuesi i CDU në çadrën e PD: Zgjedhjet me rëndësi për Shqipërinë

Protestën e opozitës në Tiranë, e ka mbështetur edhe përfaqësuesi i CDU-së, ...