Gjykata Kushtetuese rrëzon pjesërisht ligjin për pronat

kushtetuesjaGjykata Kushtetuese ka pranuar pjesërisht kërkesën për rrëzimin e ligjit të pronave.

Kushtetuesja ka njoftuar këtë të mërkurë vendimin për shfuqizimin e nenit 6 të ligjit në fjalë.

Në vendimin e saj, gjykata sqaron se pikat 3 dhe 5 të nenit numër 6 janë anti-kushtetuese.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mielli serb gjunjëzon industrinë shqiptare, e pasigurt çfarë po konsumojmë

Fabrika e prodhimit të miellit Atlas, një nga më të mëdhatë në ...