Milan në Champions

berlusconi-milaniSkuadra e Berluskonit duket se po rikthehet në formë. Pas vitesh të ‘’dërrmuar’’ dhe duke mbijetuar, në ndeshjet e fundit ata po tregojnë se po luftojnë. Një meritë për këtë merr dhe trajneri Montella.Mesfushori i Milanit, Riccardo Montolivo ka lavdëruar atë për punën që po bën. Milan aktualisht gjendet në pozitën e tretë, vend ky që dërgon në garën Evropian, që është edhe synimi kryesor i shtatë herë kampionëve të Evropës.
“Është një kënaqësi të shohësh këtë Milan”, tha fillimisht Montolivo. “Pjesa më e madhe e meritës i takon trajnerit Montella”.
“Objektivi? Të rikthehemi në Evropë”, shtoi kapiteni i kuqezinjve.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

futbollistiii

Futbollisti i mbijetuar nga rrëzimi i avionit i habit të gjithë

Njëri nga futbollistët e paktë të skuadrës së Chapecoenses, mund t’i kthehet ...