“Kuqezi je Ti”, demonstrim artistik në arenën e NBA

Për të tretin vit me radhë, në Kanada u organizua me rastin e 28 Nëntorit “Albanian Heritage Night”, ku në arenën e NBA u dëgjua “Kuqezi je ti!”.

Në “Air Canada Centre” të Torontos pushimet mes pjesëve të ndeshjes Toronto Raptors-Philadelphia u organizua “Mbrëmja e Trashëgimisë Shqiptare”.

Kërcimi i “Shqiponjave të vogla” dhe muzika shqiptare në sfond përcollën krenari jo vetëm tek shqiptarët që ndodheshin me flamujtë kuqezi në impiantin sportiv, por edhe për për qindra-mijëra të tjerë që e ndoqën nga ekrani.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E pabesueshme, ja vetitë shëruese të lëngut të kastravecit turshi

Ndonjëherë ‘’nënvlerësojmë’’ gjërat që n’a ndihmojnë shumë. Këtë herë bëhet fjalë për ...