Deklaratat kundër Trumpit, Rama rrëfehet para mediave: Ja tre arsyet përse

rama-fbPara se presidenti i SHBA-ve të fitonte postin, Kryeministri Edi Rama ka bërë deklarata kundër tij. Sot këto deklarata u përmendën, ndaj dhe Rama foli për këtë temë. 

“Më lejoni t’ju them se jam shprehur kundër për Trumpin si kandidat se më kanë prekur si shqiptar, qytetar dhe kryeministër deklaratat e tij për Kosovën, myslimanët dhe emigrantët. Nuk jam i vetmi, jam një pikë ujë në detin e deklaratave kundër tij. Sot ai është zgjedhur nga populli sovran, dhe ka respektin tim si kryeministër i këtij vendi, për popullin, për presidentin ashtu si edhe në kuadër të miqësisë dhe aleancës strategjike me SHBA që nuk mund të vihen në dyshim”,- sqaroi Rama.

Kliko per me shume info

Përmes ironisë, Rama dha edhe një mesazh për gjithë politikanët kritikë. “Keqardhje për disa agallarë të politikës që janë kaq mendjelehtë sa duket sikur sot janë gati t’i ankohen Presidentit të SHBA për mua, por nuk funksionin kështu bota, SHBA dhe Shqipëria, jo më”,- shtoi kryeministri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.