Kukësi mposht Vllazninë, ngjitet në krye të tabelës

kukesiKukësi ka arritur të fitojë 3:1 përballë Vllaznisë, duke bërë që të marrë përkohësisht kreun e tabelës së klasifikimit.

Ndeshja ka nisur mirë për Kukësin. Ka qenë Pejiç ai që ka shënuar dy gola për vendasit, në minutën e 17 dhe të 39 të takimit. Ndërsa, Shtubina ka ngushtuar diferencën e golave për shkodranët në minutën e 44. Ekipi i Kukësit shënoi një gol edhe pjesën e dytë të takimit. Guri realizoi në minutën e 60.

Pas fitores, Kukësi kryeson renditjen me 20 pikë, po kaq sa Skënderbeu, por me golavarazh më të mirë.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

armando-sadiku

Sulmuesi i kombëtares rikthehet pas tre muajsh tek goli

Pas tre muajsh larg te shenuarit, Armando Sadiku rikthehet tek goli në ...