Kukësi “shkel” me këmbë Laçin dhe merr kryesimin

kukesiSkuadra e Kukësit ka mundur Laçin me rezultain 2:0. Pas këtij triumfi skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka i është bashkuar Skënderbeut në kreun e renditjes së Kategorisë Superiore.

Dvornekoviç shënoi në portën e kurbinasve në pjesën e parë të takimit ndërsa Emini me një supergol nga distanca dyfishoi shifrat duke vulosur një ndeshje në të cilët Laçi rrallëherë iu afrua portës së Koliqit./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

A do ta përmbysë Barcelona PSG-në? Flet sërish Guardiola

Për Pep Guardiolan, Barcelona mbetet klubi më i mirë në botë. Pep ...