Kujdes! Mos e hapni këtë mesazh në WhatsApp

whatsuppPërdoruesit e WhatsApp janë paralajmëruar të mos klikojnë në një ‘link’ i cili mund t’ua bëjë të mundur hakerëve që t’ua vjedhin të dhënat.
Shërbimi për mesazhe lëshoi video thirrjet javën e kaluar. Por tani hakerët janë duke përdorur një veçori të re për t’i futur njerëzit në kurth.

Nëse merrni ndonjë e-mail që ju kërkon të “aktivizoni” funksionin duke vizituar një ueb-faqe, mos e klikoni atë, raporton Express.

Çdokush që mashtrohet dhe klikon në faqet e rrezikshme mund të përfundojë në duart e kriminelëve digjital.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Jaguari” konkuron BMW-në me këtë super-makinë

Divizionit ekskluziv i Jaguar Land Roverit që është përgjegjës për përforcimin e ...