Sekuestrohen 78 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, në pranga shoferi grek

droge-kufiNë kufirin greko-shqiptar sekuestrohen mbi 78 kg marijuana. Sipas të dhënave, droga u kap në një mjet në Argos Orestiko pranë Kosturit, në mjetin që drejtohej nga një 50-vjeçar grek që u arrestua u sekuestruan 15 pako me 78 kg 400 gram marijuanë që ishin marrë në kufirin e gjelbër. Po ashtu, u sekuestruan 1 celular dhe makina, ndërsa në kërkim u shpall një grek, 45 vjeç që rezultoi bashkëpunëtor përmes telefonit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi, 13 serbë pranojnë tentativën për grusht shteti

Trembëdhjetë qytetarë serbë, të dyshuar për përgatitje të grusht shtetit në Mal ...