Denoncimi/ “Ja si na kthyen në kufi me Greqinë, s’flasim dot se na shpallin “non grata””

kakavijAutoritetet greke prej dy ditësh kanë filluar të kthejnë shqiptarët të cilët paraqiten në pikat kufitare të Kapshticës dhe Kakavijës për të kaluar në Greqi.

Një qytetare nga Shqipëria ka shkruar në adresën e LajmiFundit.al ku thotë “mamanë time, e cila ka 23 vite që ka jetuar në Greqi, e kthyen dje në kufi. I kërkuan 4 mijë euro që të kishte me vete”.

“Dje kanë kthyer edhe 25 veta të moshuar e të rinj, dhe asnjëri nuk guxon të flasë se e shënojnë non grata.”- u shpreh ajo për LajmiFundit.al.

kufi-greqi

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gruaja vrau burrin e veten, flet vëllai i Erzenit, ja mesazhi që mori para krimit

Konflikti mes çiftit të bashkëshortëve ka sjellë një tragjedi në një familje ...