Denoncimi/ “Ja si na kthyen në kufi me Greqinë, s’flasim dot se na shpallin “non grata””

kakavijAutoritetet greke prej dy ditësh kanë filluar të kthejnë shqiptarët të cilët paraqiten në pikat kufitare të Kapshticës dhe Kakavijës për të kaluar në Greqi.

Një qytetare nga Shqipëria ka shkruar në adresën e LajmiFundit.al ku thotë “mamanë time, e cila ka 23 vite që ka jetuar në Greqi, e kthyen dje në kufi. I kërkuan 4 mijë euro që të kishte me vete”.

Kliko per me shume info

“Dje kanë kthyer edhe 25 veta të moshuar e të rinj, dhe asnjëri nuk guxon të flasë se e shënojnë non grata.”- u shpreh ajo për LajmiFundit.al.

kufi-greqi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.