Kryeministri Rama ironizon presidentin Nishani

nishani-ramaPresidenti Bujar Nishani theksoi sot se do të mbledhë Këshillin e Sigurisë për një çështje shqetësuese siç është mbjellja dhe trafikimi i kanabisit.

Kryeministri Edi Rama duket se nuk është dakord me këtë kërkesë duke “ironizuar” Nishanin me letrën që Komisioneri i Punëve të Brendshme, Avramopulos i dërgoi ministrit Tahiri.

“Të mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare për kanabisin?!

Jo, duhet të mblidhet Këshilli Kombëtar i PD-së dhe redaksitë e gazetave e të portaleve të Shqupit.

Bashkëngjitur letra e sotme e Komisionerit Europian për Punët e Brendshme, si kontributi ynë dashamirës për mbarëvajtjen e mbledhjes.

Suksese”, shkruan Rama.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. nga nje i c’ekuilibruar mund te presesh cdo gje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kodheli: Ushtria shqiptare në luftën ndaj ISIS, na e kërkoi SHBA

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, diten e sotme raportoi në Komsionin e ...