Krimi makabër tronditi Italinë, 49-vjeçari vret gruan, dy fëmijët dhe më pas veten

1Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë. Një 49-vjeçar, punonjës policie ka varë me armën e shërbimit gruan, bashkë me dy vajzat e më pas veten. Krimi brenda familjes mësohet të ketë ndodhur në Gjenevë, rreth orës 06:30. Sipas mediave italiane, autori, Mauro Agrosì, pasi kishte kryer krimin, kishte njoftuar policinë për atë çka kishte bërë, e më pas ishte vetëvrarë. “Kam vrarë familjen time. Ejani, derën po e lë hapur”. Të njëjtat burime theksojnë se polici kishte lënë edhe një letër, ku shpjegonte arsyet që e kishin çuar të ndërmerrte këtë akt ekstrem. “Problemet ishin të pakapërcyeshme”, thuhej në letër.

Punonjësi i policisë, kishte vrarë gruan e tij, me të cilin kishte të njëjtën moshë, dhe vajzat 14 dhe 10 vjeç, gjatë kohës që ato kishin qenë në gjumë. Ai i kishte vënë një jastëk për të penguar zhurmën. Ndërkohë, kolegët e tij kanë rrëfyer se Mauro Agrosì ishte një tip i qetë dhe se kurrë nuk mund të mendonin se ai do të kryente këtë akt ekstrem. Sakaq, policia po vijon hetimet në lidhje me këtë ngjarje që ka tronditur opinionin publik në Itali.

Kliko per me shume info

Ende nuk dihet sasia e tritolit të vendosur në makinën e Xhezairit, lëndë e cila është sekuestruar nga RENEA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here