Gjendet në det një krijesë e rrallë, po i cudit të gjithë!

Imazhet e një krijesë “të huaj” janë marrë nga një zhytës pranë Bali, Indonezi. Kafsha e çuditshme ka 13 këmbë dhe një kokë transparente xhelatinoze.

Edhe pse kjo duket nga kjo botë, krijesa besohet se ka ngjshmëri me krijesat që i përkasin familjes ‘Melibe viridis’, e cila mund të rritet deri në 12 centimetra.

Këmbët e tyre janë të ngjashme në pamje me atë të një oktapodi. Studiuesit thanë se po punojnë për të gjetur në të vërtetë llojin e saj dhe familjen së cilës i përket.

“Kjo gjë është shumë e çuditshme”, theksuan ata, raporton Daily Mail.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...