Kosovë, javën që vjen temperaturat zbresin deri -4 gradë Celcius

PRISHTINENë Kosovë, javën e ardhëshme do të mbajë mot i vranët. Temperaturat do të zbresin deri -4 gradë Celcius, derisa maksimalet e ditës pritet të lëvizin nga 5 deri 9 gradë.

Reshje shiu nuk parashikohen gjatë kësaj periudhe, thekson Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Do të fryjë erë nga veriu dhe jugperëndimi, me shpejtësi mbi  9 metra në sekondë.

Sonte mbi Prishtinë mes resh shihet super-Hëna.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tremben mediat serbe: Kosova po bëhet me ushtri, vetëm Rusia mund ta ndalojë

Gazeta e përditshme e Beogradit, “Blic”, botimi online, ka filluar një anketë ...