Tentoi të korruptonte gjygjtaren, bie në pranga 41-vjeçari

11Policia e Tiranës ka arrestuar një 41-vjeçar me profesion avokat, i cili ishte në kërkim pasi kishte tentuar të korruptonte një gjyqtare.
Specialistët e Seksionit të hetimit të Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Nr. 3, kanë arrestuar shtetasin Ervin Braho, banues në Tiranë.

Braho ishte shpallur në kërkim, pas kallëzimit të shtetases S. Gj., me detyrë gjyqtare në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë, se shtetasi Ervin Braho përfaqësues ligjor i një shoqërie, ka tentuar t’i japë në formë ryshfeti në zyrën e saj shumën prej 5 milion lekësh të vjetra me qëllim favorizimin në një çështje gjyqësore.

LEXO EDHE:  Bingo e policisë greke, autbusi i Tiranë-Athinë kapet me 1 kg kokainë
Kliko per me shume info

Ervin Braho në janar të këtij viti ka shkuar në zyrën e gjyqtares duke i lënë asaj mbi tavolinë një zarf me shumën financiare prej 5 milion lekësh.

Gjyqtarja ka pasur në dorë çështjen për gjykim ku Braho ka paditur Ministrinë e Ekonomisë, për dëmshpërblim financiar.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Korrupsion Aktiv të Gjyqtarit Prokurorit, dhe funksionarëve të tjerë të drejtësisë”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here