Korrupsioni, ja FOTOT e dy pedagogëve të arrestuar në Shkodër

pedagodet-shkoderDy pedagogë të lëndës së Historisë në Universitetin “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës janë arrestuar diten e sotme.

Ata kanë përfunduar në prangat e policisë bashkë me tre studentë si dhe një përgjegjës rojesh private.

Arrestimet e tyre janë bërë nën akuzën e veprës penale të korrupsionit. Në pranga përfunduan pedagogët Roakin Dabërdaku dhe Simon Lufi.

Sipas hetimeve, ndaj pedagogëve dhe studentëve ishte lëshuar urdhër-arresti nga Prokuroria e Shkodrës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tiranë/ E dhunoi vjehrri, dhëndri merret në mbrojtje nga policia

Një 69-vjeçar me incialet S.T. është denoncuar pasi dyshohet se ka ushtruar ...