Konispol, pikasin policinë, braktisin tre çanta me kanabis

droga-konispolRreth 75 kg kanabis është sekuestruar nga policia e Sarandës.

Rreth orës 14:30 efektivët e policisë kanë gjetur të braktisur pranë vendit të quajtur “Përroi i Qesarejzes” në Konispol, tre çanta të zeza sportive.

Brenda tyre ishin 64 pako me kanabis të mbështjella me qese plastike të tejdukshme.

Policia thotë se po punohet për kapjen e autorëve. Dyshohet se autorët kanë pikasur policinë dhe kanë braktisur lëndën narkotike, që kishte si destinacion shtetin grek.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...