Komunikimi i javës, Rama në facebook: Opozita po na turpëron

rammaTema kryesore e kominikimit të përvajshëm të kryeministrit Rama me qytetarët përmes rrjetit social facebook, këtë radhë ishte përmbushja e reformave dhe hapja e negociatave.

Gjatë këtij komunikimi kryeministri Rama tha se opozita po na turpëron ndërsa dërgimi në Gjykatën Kushtetuese i Vettingut është bërë me qëllim të që bllokojë çeljen e negociatave.

Kliko per me shume info

“Kush mund ta imagjinojë për shembull se negociatat do të çelen normalisht nëse kur ekipet do të jenë gati për t’u ulur në tavolinë, nuk do të ketë nisur zbatimi i ligjit të Vottingut. Askush me dy fije mend në kokë, nuk e imagjinon dot.

E dinë këtë edhe dritëshkurtrit që e kanë bllokuar përkohësisht Vettingun me një kërkesë të turpshme për ta shpallur antikushtetues dhe me sa duket me një qëllim për të vonuar negociatat, për të vonuar drejtësinë” tha ndër të tjera kryeministri.

1 COMMENT

  1. O KM palle… detyra tende eshte te mos i lesh shkas opozites e qytetareve qe te flasin keq, nuk eshte detyra tende ti mbyllesh gojen atyre . Ti je diktatori i radhes ne Shqiperi . Kur do sosin keta diktatore? Shiko qeverisjen e vendit o Ram …

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.