Lëvizje të re brenda PS-së? Ja si e komenton Tahiri deklaratën e Kokëdhimës

tahiri2016Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i ka konsideruar llafe pazari deklaratat e ish-deputetit të Vlorës, Koço Kokëdhima në emisionin “Studio e Hapur” në News 24 se do të krijonte një lëvizje të re politike brenda Partisë Socialiste.

I pyetur nëse ka ndonjë koment për këtë deklaratë të deputetit Kokëdhima, Tahiri tha se “Unë nuk kam shumë kohë për t’u marrë me llafe pazari. Unë po merrem me punë”.

Deputeti Kokëdhima deklaroi se do të krijojë një lëvizje brenda PS-së për ta reformuar atë dhe për të ndryshuar rregullat e përzgjedhjes së deputetëve.

“Do të krijoj lëvizje brenda PS-së që synon reformimin e PS-së që përfaqësuesit e partisë si zgjedhin anëtarët e partisë. Javët e ardhshme do ta prezanton lëvizjen si alternative debati në bazën e Partisë Socialiste. Jemi afër zgjedhjeve, dhe këtë gjë do ta bëj me kujdes që të mos dëmtoi objektivat elektorale të PS-së”, tha Kokëdhima.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Paralajmërimi/ “Nëse Rama anashkalon kërkesat e PD-së, situata do të…”

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Ruli, gjatë një interviste në ABC News ...