Kokëdhima: Donald Lu shkeli etikën diplomatike, pasuria ime është e pastër

koco-kokedhimaIsh-deputeti dhe biznesmeni Koco Kokëdhima i përgjigjet dhëmb për dhëmb deklaratave të ambasadorit amerikan Donald Lu.

“Për dekriminalizimin, i kemi dhënë lamtumirën një numri politikanësh kriminelë dhe të korruptuar – mes tyre, më vijnë në mend Xhelili, Frroku, Muhameti, Petraj, Ndoka dhe Kokëdhima. Kemi edhe nja dy që po përballen me akuza penale – Prenga dhe Rroshi – por teksa flasim janë në gjyq. Mendoj që ky është përparim i jashtëzakonshëm, jo vetëm në legjislacion por edhe i kulturës”.

Kliko per me shume info

Kjo ka qenë deklarata e ambasadorit amerikan, Donald Lu, që ka nxitur reagimin e ish-deputetit socialist Koço Kokëdhima.

Në një deklaratë për mediat, ish deputeti socialist tha se pasuria e tij është bërë në mënyrë të ndershme dhe jo me korrupsion. Sipas tij deklarata e Donald Lu përkëmb etikën diplomatike.

1 COMMENT

  1. po saliun me lulashin qe nuk lane gje pa vjedhur pse nuk i permend Lu-ja? Meqenese e nisi me numurimin e hajduteve ai e di shume mire se sa ka vjedhur saliu me te brin dhe te bijen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.