U kap me kokainë, jepet dënimi për shqiptarin në Britani

policia-britanikeNjë shqiptar është dënuar me 5 vite e 4 muaj burg në Britani, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Masa e sigurisë për shqiptarin Gëzim Prenga është dhënë nga Gjykata e Plymouth në Angli.

Kliko per me shume info

33-vjecari u arrestua me 2 kilogramë kokainë gjatë momentit që po e transportonte atë nga Londra në Plymouth.

Pasi të vuajë dënimin prej 5 vite e 4 muaj 33-vjecari Prenga do të dëbohet drejt Shqipërisë.

LEXO EDHE:  Vritet biznesmeni grek, dy shqiptarë të dyshuar, ja detajet

Gjykatësi Ian Lawrie u shpreh se shqiptari ka bashkëpunuar me policinë dhe kjo gjë ka bërë që të ketë ulje dënimi. 33-vjecari u arrestua në Tetor në Sussex, menjëherë pasi kishte marrë një sasi droge për ta çuar në Plymouth.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here