Trafikonin klandestinë me “Benz”, bie në pranga çifti shqiptar

policia-italianeNjë çift shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane në Udine për trafik emigrantësh të paligjshëm.

Sipas burimeve, cifti drejtonte një automjet tip “Mercedes-Benz” me targa belge.
Ata merrnin klandestinë kundrejt shumës 2400 euro.

Kështu, çifti ngjalli dyshime në Romë nga Policia, dhe më pas u ndoq nga Policia deri në Udine ku u zbulua edhe skema se si trafikoheshin emigrantët.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...