Trafikonin klandestinë me “Benz”, bie në pranga çifti shqiptar

policia-italianeNjë çift shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane në Udine për trafik emigrantësh të paligjshëm.

Sipas burimeve, cifti drejtonte një automjet tip “Mercedes-Benz” me targa belge.
Ata merrnin klandestinë kundrejt shumës 2400 euro.

Kështu, çifti ngjalli dyshime në Romë nga Policia, dhe më pas u ndoq nga Policia deri në Udine ku u zbulua edhe skema se si trafikoheshin emigrantët.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

fier-policia

Krim horror në Fier, burri hedh gruan nga dritarja e tualetit pas sherrit

Një qytetare e quajtur Liljana Ruko, ka humbur jetën në mënyrë tragjike. ...