Kjo është e vërteta përse tradhëtojnë gratë

burratFemrat kanë tendencën të tradhëtojnë më tepër burrat që nuk ndihmojnë në punët e shtëpisë.

Të dhënat vijnë nga një sondazh i realizuar nga Gleedon, që sugjeron se mënyra më e mirë për të fituar zemrën e një femre është ta ndihmosh të lajë enët dhe dyshemenë.

Kliko per me shume info

Sipas të dhënave, një ndër arsyet kryesore të ndarjes së çifteve është fakti se mashkulli nuk ndihmon mjaftueshëm në punët e shtëpisë.

LEXO EDHE:  I bëri për 6 vite rresht thonjtë me akrilik, e vërteta e hidhur që i ndodhi kësaj gruaje do ju habisë

Rreth 86% e të intervistuarave pohuan se kanë qenë tmerrësisht të revoltuara nga mënyra e shmangies së përgjegjësive nga ana e partnerëve të tyre, kur vjen fjala te punët e shtëpisë.

Me shumë gjasa kjo do të vazhdojë të jetë një temë diskutimi në familjet franceze, sipas agjencisë së statistikave INSEE, e cila zbuloi se gratë mbulojnë rreth 2/3 e të gjitha punëve të shtëpisë, ndonëse ka patur përmirësim të ndjeshëm kohët e fundit.klan

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here