Kini kujdes! Kurrësesi këto gjëra nuk duhet t’i postoni në Facebook

UntitledMania pas rrjeteve sociale n’a ka ndryshuar komplet të gjithëve. Po ashtu, dhe mania për të postuar foto cdo ditë. Tashmë nëse duam të kërkojmë për një person, nuk pyesim dikë tjetër, pasi mjafton të kërkosh në adresën e facebook-ut, pasi ditët e sotme njerëzit postojnë cdo gjë të biografisë së tyre. Por, kjo nuk është mirë. Studiouesit tregojnë se janë disa gjëra që nuk duhet postuar kurrësesi në Facebook.
1.Pasaportën ose patentën e shoferit
2.Planet për udhëtimet tuaja
3.Detajet bankare
4.Biletat fituese
5.Adresën e shtëpisë suaj apo numrin e celularit
6.Aktivitetet e fëmijëve tuaj
7.Ankesat për punën apo shefin tuaj
8.Përditshmërinë dhe rutinën tuaj
9.Fotografitë intime

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I çmendur pas shpejtësisë, Ronaldo teston modelin e ri të “Bugatti”-t

Kristiano Ronaldo është i pasionuar pas makinave të shpejta dhe kjo nuk ...