Kina tregon forcën, ja supër-avionët bombardues, s’kapen nga radarët!

Kina po rritet cdo ditë e më tepër sa i takon forcës ajrore ushtarake.

Gjigantët e Azisë kanë prezantuar për herë të parë në publik avionët bombardues J-20. Avionët janë të pajisur me teknologjinë e fjalës së fundit dhe të pakapshëm nga radarët.

Kina pritet të kthehet brenda një dekade në vendin me tërheqës për industrinë e aviacionit civil e ushtarak.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

SHBA, i dehuri bën masakër, përplas makinën me turmën, 28 të plagosur

Një automjet është drejtuar për nga turma e njerëzve në paradën “Mardi ...