Këshilltari i Trump për shqiptarët: Do marrë fund korrupsioni i Sorosit

UntitledZgjedhjet në Amerikë përfunduan me fitoren e Trump. Para se ky vendim të finalizohej, këshilltari i tij për politikën Shannon Burns shprehet mjaft entuziast që Trump do të jetë presidenti i 45-të i SHBA-ve, ndërsa thekson se marrëdhëniet me Shqipërinë do forcohen edhe më shumë. Pas një bisede telefonike me Neës 24, Burns shprehu mendimin se në Shqipëri ka shumë të korruptuar që drejtojnë vendin, ndonëse shtoi se nuk mund të fliste në emër të Trump.

Për më tej ai tha: “Ne do t’i largojmë të korruptuarit. Me Shqipërinë do të ngushtojmë marrëdhëniet. Ajo që them unë është se do t’i japim fund korrupsionit të Sorosit në Shqipëri”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deputeti i PD-së: Si na befasoi ambasadori italian në çadrën e protestës dhe për çfarë biseduam

Protestës së Partisë Demokratike në ditën e tretë të saj i është ...