Trump president, e pabesueshme cfarë kanë kërkuar amerikanët në Google

fundi-botesPërkrahësit e Clinton janë të “tmerruar” pas zgjedhjes së Donald Trump si presidenti i 45-të i Amerikës.
Amerikanët pasi kanë mësuar lajmin “e hidhur” i janë drejtuar motorrit të kërkimit “Google” duke kërkuar gjëra të cuditshme.
Trendet në Google tregojnë se ka një “lumë” kërkimesh për termat “fundi i botës” dhe “si të emigroj”.
Shumë amerikanë janë shprehur se do të largohen nga SHBA nëse Trump fiton zgjedhjet, dhe shkak për këtë janë bërë deklaratat e frikshme të tij gjatë fushatës.

Gjatë ditës së sotme, faqja e emigrimit në Kanada ka rënë disa herë si pasojë e fluksit të vizitorëve./LajmiFundit.a/

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

artur-velo16

E pazakonta që ndodhi tek “E diela shqiptare”, i burgosuri hyn në sallë

Dicka e pazakonte ka ndodhur diten e sotme në emisionin “Të shihemi ...