Zuckerberg pranon të heqë Donald Trump nga Facebook, por ka një kusht!

kerkesa-markNjë bisedë mes një personi dhe krijuesit të “Facebook” është bërë virale në internet.
Ai i kërkon Mark Zuckerberg-ut të heqë Donald Trumpin nga rrjeti social Facebook.
“Përshëndetje Mark!” Nuk besoj se do ta marrësh seriozisht, ose te më kthesh përgjigje. Por sa “like” do duheshin për të hequr Donald Trump nga Facebook. Une do ti bëj “screenshot” kësaj bisede dhe do ta postoj!”- shkruan Callan transmeton LajmiFundit.al.
“Bosi” i Facebook i ka kthyer përgjigje duke i thënë se kjo është një kërkesë “e vështirë”.
“Pershendetje Callan, Kjo gjë që t’i ke kërkuar është mjaft e vështirë. Por do të jap një shans. Ti duhet të arrish 500 mijë like, 50 mijë komente dhe 20 mijë shpërndarje. -Mark”.

Callan e ka postuar foton në internet dhe ka marrë 613,000 pëlqime, 95,000 komente dhe 66.000 shperndarje.

Megjithatë Trump vazhdon të jetë në “Facebook”. Shumë persona mendojnë se kjo foto është montazh por mediat e huaja shprehen se Mark-u i është përgjigjur të riut, por nuk e ka menduar asnjëherë se fotoja do të arrijë kaq shumë reagime./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ikonat e bukurisë që në jetën reale paraqesin dicka tjetër, komplet ndryshe (Foto)

Vajzat të cilat kanë fituar cmimet e bukurisë, nuk të njëjta si ...