Tjetër kërcënim ndaj SHBA-ve: Do t’i bombardoj ditën e zgjedhjeve!

raketaPak kohë para zgjedhjeve Amerikës i vjen një kërcënim për bombardim. Gara për Koreja e Veriut është e vendosur për të nisur një raketë në ditën e zgjedhjeve presidenciale në SHBA.
Mediat e huaja raportojnë se diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka deklaruar se do të sulmojë SHBA-të në ditën e zgjedhjeve.

Në një deklaratë për televizionin shtetëror ai tha se ka gati një raketë balistike për ta lëshuar drejt Amerikës.

Bëhet fjalë për një Raketen Musudan ose BM-35 ka një rreze prej 1800 miljes dhe është e aftë të arrije deri në Amerikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ngjarje e rëndë në Bullgari, shpërthen një tren, vdesin 4 persona

Një tren në Bullgari mësohet se ka dal nga shinat dhe ka ...