Këndoi një këngë për nënën, përlotet në skenë këngëtari i mirënjohur shqiptar (Video)

11Pas 12 vitesh ndërprerje nga muzika tallava, Adem Ramadani vjen në një emission në Kosovë, ai u ftua si Shpëtim Deskut.
Ai la muzikë prej vitesh duke iu dedikuar ilahive. I pyetur për kolegët e tij se a po bëjnë mëkat që po këndojnë dhe a duhet ndërprerë muzikën, ai tha që nuk mund t’i thotë askujt që të mos merret me muzikë, përveçse t’i lusë që ta njohin sa më shumë Zotin e tyre.
Ai gjatë këtij emisioni këndoi disa ilahi dhe këngë patriotike.
Pasi që këndoi një këngë për nënën dhe duke cituar një dijetar islam, Ramadani shpërtheu në vaj.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

perdhunimi

Deklarata shokuese e regjisorit: Aktorja s`e dinte se do përdhunohej tek ‘Tango e fundit në Paris’

E mbani mend filmin “Tango e fundit në Paris”? Regjisori i saj ...