Kartoni i kuq, Sulmuesi izraelit: Unë prita që Etrit Berisha të gabonte

berisha-izraelitEran Zahavi, sulmuesi i Izraelit më në fund ka folur mbi penalltinë që fitoi dhe kartonin e kuq ndaj Etrit Berishës.

Për mediat vendase ai ka pranuar se është treguar dinak dhe e dinte që Berisha do të gabonte dhe i është dashur vetëm të presë momentin.

“Mua më rrëzuan, ishte një penallti e qartë, ndërsa portieri pretendoi se po stimuloja. Ai mu afrua me kokë dhe më tha thuaj të vërtetën. Unë nuk jam naiv, unë thjesht prita që ai të bënte gabimin”, deklaroi Zahev, transmeton lajmi.net.

“Jam i zhgënjyer vetëm për një gjë pasi gabova nga pika e bardhë e penalltisë”, shtoi ai.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet data e miqësores së radhës për Kombëtaren shqiptare

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin për ndeshjen miqësore për datën ...