Sekuestrohet 105 kg drogë në Shkodër, arrestohen 5 persona (EMRAT)

policiashkoderPolicia ka finalizuar me sukses një operacion të koduar “Te border” në Shkodër ku 5 persona janë arrestuar.

Gjithashtu policia ka sekuestruar një sasi prej 107 kilogramë drogë.

Drogë është e llojit kanabis sativa. Mësohet se të arrestuarit janë shtetasit: Alvaro Balaj, Klodian Dani, Eduard Avdia, Dorjan  Gjeloshi dhe Viktor Gjeloshi.

Ata do të përballen me drejtësinë për vepren penale “trafikim i lëndëve narkotike”. Materialet iu dërguan Prokurorisë për hetim të mëtejshëm./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...