Tiranë, kapet në flagrancë duke vjedhur, arrestohet hajduti serial(Emri)

hajduti-serialArrestohet një një 42-vjeçar i cili prej kohësh ishte kthyer në tmerrin e pronarëve të motorëve. MËsohet se policia e Tiranës kapinë flagrancë Shtëpim Kruja teksa vidhte një motor tip “Piaggio Liberty” në rrugën “Mine Peza” në kryeqytet. Motori i vjedhur në vendin e quajtur “Pallati Ferrari” ishte në pronësi të shtetases F. M. Sipas policisë, Kruja ka qenë edhe më parë i dënuar për një seri vjedhjesh të motorëve. Nga veprimet rezultoi se ky shtetas, kryente këtë veprimtari kriminale, i vetëm dhe operonte kryesisht në territorin e Komisariatit të Policisë Nr 3, njoftoi policia. Materialet i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprën penale të “Vjedhje më shumë se një herë”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia fillon aksion masiv kunder fares se kanabisit

Policia ka nisur një aksion masiv në të gjithë vendin, me qëllim ...